Trzecia kolejka Ligi już za nami!

Za nami kolejna seria rozgrywek, tak oczekiwanych przez zawodników i ich trenerów-opiekunów. W przeciwieństwie do poprzedniego tygodnia, kiedy to zmagania piłkarskie przerwał nam deszcz, w tym tygodniu uśmiechało się do nas słońce. Oby świeciło nam już zawsze podczas naszych ligowych zmagań :). 
               Pierwsze spotkanie pomiędzy Chatką na Głównej a Gryzoniami dostarczyło wielu emocji zarówno zawodnikom drużyn jak i ich trenerom. Szczególnie zespół Chatki zasługuje na słowa uznania - to już drugie spotkanie, w którym zawodnicy tej drużyny zdobywają 3 pkt nie tracąc przy tym gola. Serdeczne gratulacje dla całego zespołu. Wyraźny wzrost formy można było zauważyć w grze drużyny Gryzoni. Tym bardziej szkoda 5 straconych bramek. Obu drużynom warto bacznie przyglądać się w kolejnych meczach.
               Kolejne spotkanie to mecz pomiędzy Pogromcami a Chorzowskimi Diabłami. Po nieoczekiwanej porażce w pierwszej kolejce, drużyna Diabłów wyciągnęła wnioski i dzięki dynamicznej grze oraz serii szybkich ataków, pokonała Pogromców wynikiem 5:0. Zaimponować mogła również gra Pogromców z Ratuszowej, którzy pomimo niekorzystnego dla nich wyniku walczyli do ostatniej sekundy meczu. Gratulujemy bojowej postawy obu drużynom.
             Trzeci mecz można nazwać dreszczowcem -  nie powstydziłaby się go żadna liga na świecie. Były rzuty karne, bramka samobójcza, oraz piękne akcje i parady bramkarzy. Mowa oczywiście o meczu pomiędzy Niepokonanymi a Czerwonymi Piotrusiami, zakończonym wynikiem 4:1. Niepokonani to zespół szalenie "dojrzały" jak na swój wiek. Spokojne ale zarazem szybkie rozgrywanie piłki i taktyczne ustawianie się na boisku można porównać do tiki taki Barcelony - oby tak dalej. Emocje udzielały się również zawodnikom, czego efektem były spięcia wśród Czerwonych Piotrusiów. Jednakże w tej drużynie na słowa uznania zasługuje bramkarz Kuba którego piękne parady skutecznie utrudniały ataki drużyny Niepokonanych.
          Ostatnim był mecz pomiędzy Blue Fanatic Squad a Dziuplą. Rozgrywka toczona w niezwykle szybkim tempie nie pozwalała odetchnąć widzom nawet na moment. Dziupla wyciągnęła wnioski z wcześniejszej porażki prezentując świetną grę. Zaskakujące, że nie padło więcej bramek ze strony tej drużyny. Blue Fanatic Squad pomimo, iż jest zespołem indywidualistów, potrafi stworzyć dobrą drużynę. Grają szybką piłkę na swoich napastników, którzy są bardzo skutecznymi egzekutorami, czego dowodem jest wynik 6 do 1 dla tego zespołu. Prawdopodobnie w tej drużynie możemy dopatrywać się Króla Strzelców Ligi „Gramy Razem”
              Podsumowując zmagania piłkarskie środowej kolejki, mieliśmy to co w piłce najlepsze: rzuty karne, wiele bramek i walkę do ostatniego gwizdka sędziego. Ze swojej strony chcieliśmy podziękować cheerleaderkom Pogromców z Ratuszowej za wykonanie bajecznego układu tanecznego podczas przerwy. Liczymy na kolejne wasze występy. Zachęcamy również placówki do pójścia za przykładem Pogromców:)

Do zobaczenia na boisku w Środę:)
P.S. Wolontariusze z ZSTiO nr 3 - dzięki za wsparcie i nagłośnienie! 

                      WYNIKI PIERWSZEJ KOLEJKI 
 Chatka na Głównej 5:0 Gryzonie
  Chorzowskie Diabły 5:0 Pogromcy z Ratuszowej 
 Niepokonani 4:1 Czerwone Piotrusie  
Dziupla 1: 6 Blue Fanatic Squad 

Parterzy

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 3 w Chorzowie

Główny organizator rozgrywek

tekst alternatywny
STOWARZYSZENIE NA RZECZ RODZINY

Kontakt w sprawie rozgrywek

tel. 507 532 137, ligachorzow@gmail.com

POLECAMY

www.ligapilkarska.blogspot.com