Relacja z czwartej kolejki rozgrywek

       
„Modlitwy zostały wysłuchane” tak można zatytułować trzecią kolejkę naszych piłkarskich zmagań. Nasze modły nie dotyczyły tylko pięknych akcji i wielu bramek ale przede wszystkim pogody, która na nasze szczęście dopisała i pozwoliła rozegrać wszystkie mecze bez większych problemów. Tym co można zauważyć podczas rywalizacji na boisku ZSTiO nr 3 jest kłębowisko przeróżnych emocji zawodników, trenerów, organizatorów oraz kibiców. Muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie spotkałem się z taką atmosferą na turniejach piłkarskich.
Zmierzając do meritum, poniżej przedstawiam krótkie podsumowanie ostatniej kolejki:
            Pierwszy mecz Blue Fanatic vs Chatka na Głównej to spotkanie drużyn z górnej części tabeli. Oba zespoły zgromadziły jak dotąd po 6 punktów wygrywając poprzednie spotkania. Pierwsza część meczu zdecydowanie należała do drużyny Chatki, która szybko objęła prowadzenie, co wybiło z rytmu zawodników Blue Fanatic. Druga połowa spotkania przyniosła dramatyczny obrót sytuacji. Podopieczni trenera Dawida Swatka (Blue Fanatic) - który notabene jest najmłodszym trenerem naszej Ligi - zdobyli gola kontaktowego, co dodało im energii i zaowocowało wygraną 3 do 1. Na słowa uznania w tym spotkaniu zasługuje najmłodszy zawodnik Chatki – Jarek, którego postawa na boisku budziła podziw. Nieczęsto można spotkać równie walecznego i dobrze wyszkolonego technicznie zawodnika w tak młodym wieku. Z przyjemnością będziemy się przyglądali jego dalszej grze i rozwojowi w Lidze.
            Drugi mecz był spotkaniem pomiędzy Czerwonymi Piotrusiami a Dziuplą. Jak zawsze gra Czerwonych Piotrusi jest bardzo emocjonująca. Chłopaki grali bez zmian zawodników, co powodowało, że musieli rozplanować mecz tak, aby nie stracić wszystkich sił. Dobra taktyczna gra w ich wykonaniu przyniosła rezultaty i wygraną w tym spotkaniu. Dziupla to drużyna, która rozkręca się z każdym kolejnym meczem. W swoich szeregach ma naprawdę dobrych zawodników i nie powinno się ich lekceważyć w rozgrywkach naszej Ligi. Wyraźnie widać, że ta drużyna ma dobrego trenera i ciężko pracuje na treningach. Na szczególną uwagę zasługuje kapitan zespołu Czerwone Piotrusie – Dawid – który zawsze wpiera swoich kolegów na boisku i poza nim. Ten kapitan często pokazuje jak grać fair i jak powinna wyglądać motywacja zawodników drużyny. Oby tak dalej Dawid.
            Trzeci mecz kolejki to spotkanie Niepokonanych z Chorzowskimi Diabłami. Niepokonani po raz kolejny udowadniają, że są drużyną potrafiącą grać zespołowo i taktycznie. Zawodnicy ci, pod okiem pani Moniki, świetnie współpracują na boisku, grając zawsze tylko
z jedną zmianą. Ich gra momentami potrafi wywoływać zachwyt wszystkich obserwatorów.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne mecze z ich udziałem. Drużyna Diabłów w tym spotkaniu osłabiona brakiem kilku zawodników odniosła porażkę. Przyglądając się temu meczowi, można stwierdzić, że wpływ na ich przegraną miał również brak koncentracji. Chorzowskie Diabły to zespół z długim stażem i wiemy, ze potrafią grać na naprawdę wysokim poziomie. Grunt to koncentracja i nie lekceważenie przeciwnika. Z zainteresowaniem będziemy śledzili dalsze losy tej drużyny.
            Ostatnim było starcie pomiędzy Gryzoniami a Pogromcami z Ratuszowej:
Pogromcy to drużyna niesiona dopingiem swoich wiernych fanów, trenera oraz opiekunów. Po ostatniej porażce zostały wyciągnięte wnioski przez zawodników Pogromców i mecz z Gryzoniami został potraktowany bardzo poważnie. Do drużyny został powołany nowy zawodnik – Krystian - który swoimi indywidualnymi rajdami pomógł Ratuszowej zdobyć kilka bramek. W drużynie Gryzoni zdecydowanie imponowała gra Matusza, który świetnie pełnił rolę bramkarza oraz
w drugiej części spotkania grał w polu. Gryzonie przegrały mecz ale widać postęp w ich grze. Więcej walki o piłkę, lepsze ustawianie się na boisku i większa praca nad kondycją powinna przynieść tej drużynie upragniony sukces. Należy dodać, że strzał Kamila wykonany z główki przyniósł zdecydowanie najbardziej widowiskową bramkę trzeciej kolejki.

            Podsumowując wszystkie mecze, nie mogę doczekać się kolejnej kolejki spotkań. Patrząc na poczynania zawodników na boisku, aż żal, iż ma się swoje lata i nie można stanąć w szranki ligowych bojów. Trenujcie pilnie aby kolejna kolejka przyniosła nam jeszcze więcej świetnych bramek, asyst i parad bramkarzy. Do zobaczenia za tydzień na boisku!

 

Parterzy

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 3 w Chorzowie

Główny organizator rozgrywek

tekst alternatywny
STOWARZYSZENIE NA RZECZ RODZINY

Kontakt w sprawie rozgrywek

tel. 507 532 137, ligachorzow@gmail.com

POLECAMY

www.ligapilkarska.blogspot.com