BURZA NAM NIE STRASZNA:)

No i nas postraszyło:) burzowe chmury zebrały się nad chorzowskim miastem w dniu naszych rozgrywek. Myślę że każdy z nas czuł w sobie obawę że mecze się nie odbędą ale jednak się udało i na śliskim tartanie postanowiliśmy zmierzyć się podczas meczów na wodzie:P Chciałem z góry wszystkim zawodnikom i zawodniczką pogratulować postawy godnej najlepszych zawodników na świecie. Poniżej relacja z poszczególnych spotkań ligowych.
Chorzowskie Diabły-Anioły na Batorym: Pokuszę się tu o stwierdzenie iż był to pojedynek iście mistyczny zmierzyły się ze sobą składy rodem z nieba i piekła biorąc pod uwagę nazwy poszczególnych ekip w naszej lidze mieliśmy odwieczną walkę dobra ze złem:P. Zespół Aniołów w tym spotkaniu szybko zdobył przewagę dokumentując ją strzelona bramką płynne akcje pozwalały zawodnikom w czarnych koszulkach siać zagrożenie pod bramką Diabłów. Zespół w czerwonych trykotach po początkowych problemach pokazał nam jednak to z czego słynie czyli grę zespołową co przyniosło efekt w drugiej połowie i pozwoliło doprowadzić do remisu. Myślę że obie drużyny prezentują podobny styl gry w piłkę prócz jednostki liczy się kolektyw, dlatego też bardzo dobrze się oglądało wasze boiskowe zmagania. Mam jednak drobne rady dla naszych anielsko diabelskich zespołów Diabły wiem że gracie zawsze pierwsze spotkanie ale powinniście popracować nad koncentracją w szczególności w pierwszej połowie, Anioły całą druga połowę próbowaliście grać długą piłką na napastnika przecież gra zespołowa też bardzo dobrze wam wychodzi zmieniajcie strategie i dostosowujcie ją pod przeciwnika.
Niebieskie Bajtle-Blue Fanatic Squad:
No i na boisku w końcu mogliśmy oglądać naszą najmłodszą drużynę, myślę że nie istotny jest wynik jak to że niebieskie bajtle jako jedna z drużyn pokazuje nam co to jest radość z gry. Pamiętajcie jesteście najmłodsi za parę lat to wy będziecie stanowić o sile naszej Ligi, przyjemnie się ogląda wasze uśmiechy pojawiające się na boisku. Zespół Blue Fanatic na początku spotkania pokazał nam grę na hurra do przodu i presje aby strzelać jak najwięcej bramek, cieszy mnie jednak to iż w porę się ogarnęliście i można było zobaczyć waszą grę zespołową oraz postawę młodszych zawodników. Gratuluje też awansu w ligowej tabeli.
Wyspa-Pogromcy z Ratuszowej:
Walkower na rzecz Wyspy
Fc Siemce-Czerwone Piotrusie:
Było to ostatnie spotkanie we wtorek ale za to jakie! Czerwone Piotrusie postawiły bardzo wysoko poprzeczkę drużynie Fc Siemce  pieszczotliwie nazywaną Gangiem Kipsty:P Po pierwszej połowie widniał nam wynik 2-1 dla zawodników w biało czerwonych strojach świetna gra zespołowa oraz postawa w obronie jak również śliska nawierzchnia pozwoliła Piotrusiom na uzyskanie przewagi. Zespół z Siemianowic aby wygrać postanowił postąpić bardzo radykalnie i dwóch zawodników za zgodą opiekuna drużyny cała druga połowę grało w skarpetkach można powiedzieć że przyniosło to efekt bo Fc Siemce wygrały lecz ryzyko kontuzji stopy było duże nie ryzykujcie już tak bardzo.
Oba zespoły zaprezentowały nam dobra grę w piłkę, Tak jak do Aniołów i Diabłów tak i dla was mam małą radę Czerwone Piotrusie pamiętajcie że nie zawsze żeby zdobyć bramkę trzeba strzelać siłowo czasem strzał techniczny jest bardziej skuteczny w sumie to samo się tyczy drużyny z Siemianowic mieliście masę sytuacji sam na sam które strzałem technicznym spokojnie były by zakończone golem.
Gratuluje wszystkim zespołom walecznej postawy w nie sprzyjających warunkach, zapraszam to zapoznania się z tabelą ligową ponieważ troszkę się tak namieszało:P Do zobaczenia za tydzień:)