Umarł Król niech żyje Król

Za nami ostatnia kolejka spotkań ligowych, która pozwolił nam wyłonić zwycięzca Ligi w sezonie 2015.  W tym roku laur zwycięstwa przypadł drużynie Chorzowskich Diabłów – Dzienny Ośrodek Socjoterapii, która nie przegrała ani jednego spotkania. Za nimi kolejno uplasowali sie Pogromcy z Ratuszowej oraz beniaminek - Wyspa. Obserwując Wasze poczynania myślę, że wszyscy możemy stwierdzić, iż z roku na rok poziom naszej ligi wzrasta. Zarówno osoby grające w tamtym roku jak i w tym postawiły wysoko sportową poprzeczkę, ponieważ w naszej lidze możemy doświadczyć podobnych emocji jak w Lidze Mistrzów. Podczas naszych gier  również padają  piękne bramki, bramkarze paradują niesamowicie, a zaangażowanie naszych zawodników jest ogromne, co powoduje niesamowite sportowe emocje. Słowa podziękowania należą sie również zespołowi czilliderek, który często umilał nam rozgrywki swoimi występami. Zapraszam do zapoznania się z krótką relacją z ostatniej kolejki spotkań, jak również zachęcam do zapoznania sie z końcową tabelą sezonu 2015.

Blue Fanatic Squad-Wyspa:
Był to mecz o trzecie miejsce w naszej lidze. Takich emocji jak w tym spotkaniu dawno nie widziałem. Zresztą wyniki 1:0 mówi sam za siebie. W poczynaniach naszego beniaminka widać było spokój i opanowanie potrzebne do wygranie tego spotkania. Bardzo podobało mi sie zaangażowanie i gra "do przodu" ekipy Blue Fanatic,  której naprawdę nie wiele zabrakło do zremisowania tego spotkania. Obu drużynom gratuluje spotkania na bardzo wysokim poziomie.

Chatka na Głównej-Gryzonie:
Po dwóch walkowerach z rzędu ekipa z Chatki powróciła w wielkim stylu. Myślę, że pomógł w tym fakt, iż na boisku zameldował się Jarek,  który w tamtym roku prowadził grę Chatki. Zawodnicy Gryzoni jednak nie dali sie zastraszyć. W pierwszej połowie byli zespołem dominującym i szybko wyszli na dwu bramkowe prowadzenie. Piłka nożna to jednak przewrotna dyscyplina i lubi płatać nam figle. Przekonaliśmy sie o tym wiele razy w historii tej pięknej dyscypliny. Zasmakowali tego zawodnicy Gryzoni, którzy myśleli, że po pierwszej połowie mecz mają już wygrany. Szkoda, iż zawodnicy Chatki nie zmobilizowali sie wcześniej i swoje dwa wcześniejsze mecze przegrali walkowerem, ponieważ to naprawdę bardzo dobra drużyna. Gratuluje walecznej postawy obu ekipom!

Maja Fans-Chorzowskie Diabły:
Mecz lidera z odmłodzonym składem drużyny z Chatki wcale nie był taki prosty jak sie mogło wydawać co poniektórym obserwatorom. Diabły osłabione brakiem swoich dwóch podstawowych zawodników na początku meczu grały bardzo nerwowo -  co próbowali wykorzystać zawodnicy Maja Fans. Gra zespołowa przyniosła jednak dobry skutek i wygraną drużyny z Cwajki. Chciałbym pochwalić zawodników Maja Fans, którzy są najmłodszą ekipa grająca w lidze.  Myślę, że ten zespół zawojuje jeszcze kolejne edycje ligowych zmagań.

Czerwone Piotrusie-Pogromcy z Ratuszowej:
Ostatnie spotkanie przyniosło nam wiele emocji na boisku. Były piękne bramki, piękne parady, łzy szczęścia i rozpaczy. Zawodnicy pogromców ostro zaczęli mecz wychodząc wysokim pressingiem na drużynę z Chatki. Przyniosło to wyczekiwane drugie miejsce w tabeli.  Temu zespołowi chciałbym przypomnieć, że we wcześniejszej edycji,  ten zespół zajął miejsce zaraz za podium. Już nie potafię doczekać sie kolejnego sezonu Ligowego i gry tego zespołu. Drużynie Czerwonych Piotrusi zabrakło doświadczenia.  Młodszy zespół dał sie podejść sprytnie grającym pogromcą. Proszę sie jednak nie załamywać! Ta ekipa wystarczy, że potrenuje i będzie bardzo groźna w przyszłym roku.


Chciałbym bardzo serdecznie zaprosić wszystkich zawodników, wychowawców, wolontariuszy oraz kibiców na festyn podsumowujący zmagania ligowe. W sobotę 20.06.2015r. o godzinie 10:00 zapraszamy na ulice Omańkowską 1 !

 

Parterzy

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 3 w Chorzowie

Główny organizator rozgrywek

tekst alternatywny
STOWARZYSZENIE NA RZECZ RODZINY

Kontakt w sprawie rozgrywek

tel. 507 532 137, ligachorzow@gmail.com

POLECAMY

www.ligapilkarska.blogspot.com