Nowy Stary Mistrz :)

 Szaleństwo!!! Takie słowo  najbardziej opisuje to co działo się na boisku podczas ostatniej kolejki sezonu 2017. W poniedziałek 19 czerwca mieliśmy możliwość obserwacji wspaniałych pojedynków piłkarskich które zarówno zawodnikom jak i kibicom dostarczyły nie lada emocji. Warto wspomnieć że w czasie trwania meczy podopieczni wszystkich placówek mieli możliwość skorzystania z różnych atrakcji wcześniej przygotowanych przez pracowników i wolontariuszy PROM podczas Festynu podsumowującego Ligowe zmagania. Dzieciaki  mogły pograć w ping ponga, zagrać w sznura czy poćwiczyć rzut do celu jak również poczuć się jak zawodowy piłkarz ćwicząc żonglerkę piłką. Na boisku drużyny prezentowały nam poziom śmiało mogę stwierdzić porównywalny do słynnej Ligi Mistrzów:) W pierwszym meczu tak naprawdę decydującym o zajęciu trzeciego miejsca zmierzyły się ekipy Aniołów oraz Blue Fanatic. Sytuacja podczas meczu zmieniała się diametralnie akcja za akcje bramka za bramkę lecz to team w czarnych strojach zachował więcej sił i wygrał swoje spotkanie. Kolejny mecz to pojedynek Chatki na Maja z Chorzowską Laubom. Zawodnicy Lauby prowadzeni przez swojego kapitana Krystiana spokojnie prowadzili grę wygrywając wysoko dzięki temu plasując się na wysokiej piątej pozycji w ligowej tabeli. Zawodnicy z Chatki na pierwsze ligowe punkty będą musieli poczekać do kolejnego ligowego sezonu ale myślę że doświadczenie i młody wiek pozwolą im spokojnie w kolejnej edycji ligi śmiało walczyć o medale.
Ostatni pojedynek piłkarski sezonu 2017 to pojedynek dwóch najlepiej spisujących się jak do tej pory zespołów czyli Czerwonych Piotrusi i Chorzowskich Diabłów. Dla zespołu Chatki ważne było tylko zwycięstwo bo to one dawało zawodnikom w czerwonych strojach zwycięstwo w lidze. Mecz dla Diabłów rozpoczoł się bardzo nerwowo i tak też trwała pierwsza połowa zespół Jeremego i spółki przegrywał po pierwszej połowie. Czerwone Piotrusie grały koncertowo wykorzystując swoje atuty oraz świetną dyspozycję bramkarza Daniela oraz napastnika Krystiana. Druga połowa to naprawdę szaleństwo !!! Diabły złapały kontakt z przeciwnikiem po golu Jeremego a w samej końcówce dzięki zmianie toru lotu piłki przez Daniela doprowadzają do wyrównania i remisu który daje im zwycięstwo w Lidze. Tak to już jest w piłce nożnej że czasem pomimo świetnej gry i przewagi szczęście uśmiecha się do przeciwnika myślę jednak że o to własnie chodzi w piłce nożnej bo przez to ta dysyplina jest jeszcze piękniejsza.
Z mojej strony pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom trenerom / wychowawcom za poświęcony czas i zaangarzowanie w naszą ligę.
Dziękuje też Chatce na Piotra za możliwość gry na ich obiekcie jak również za co tygodniowe przygotowywanie boiska. 
Dziękuje wszystkim z całego serca do zobaczenia za rok :) 


 

Parterzy

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 3 w Chorzowie

Główny organizator rozgrywek

tekst alternatywny
STOWARZYSZENIE NA RZECZ RODZINY

Kontakt w sprawie rozgrywek

tel. 507 532 137, ligachorzow@gmail.com

POLECAMY

www.ligapilkarska.blogspot.com