Relacja z pierwszej kolejki spotkań

Za nami pierwsza kolejka naszej Ligi Piłkarskiej "Gramy Razem".
Na placu boju zameldowało się osiem zespołów, wśród których znalazł się jeden beniaminek - drużyna Chorzowskiej Wyspy, którą serdecznie witamy w naszym gronie.
Mamy również nadzieje, iż drużyna Dziupli w przyszłym sezonie zasili ponownie nasze szeregi.
Już podczas pierwszych meczy powróciły do nas emocje z poprzedniego sezonu, ponieważ pierwsza kolejka pokazała, iż żadna z drużyn nie przespała przerwy ligowej.
Zaczynajmy zatem poniżej przedstawiamy krótki opis poszczególnych spotkań:
Czerwone Piotrusie - Wyspa
Czerwone Piotrusie do ligowych zmagań przystąpiły w całkiem nowym, odmłodzonym  składzie. Na boisku wkradła się w pierwszym meczu trema oraz brak zgrania co może rzucać nie korzystne światło na tą drużynę patrząc na wynik. Proszę jednak się tym nie sugerować oraz nie lekceważyć tej drużyny. Myślę, że Czerwone Piotrusie jeszcze wiele namieszają w naszych zmaganiach.  Dla mnie są czarnym koniem tej edycji:) Drużyna Wyspy - nasz beniaminek myślę, że w swoim pierwszym meczu byli obserwowani przez wszystkich. Uzyskując dobry wynik podnieśli sobie wysoko poprzeczkę oraz postraszyli rywali. Widać w tej drużynie duże zgranie i zrozumienie. Pamiętajcie jest to drużyna której nie można lekceważyć:)
Chorzowskie Diabły-Pogromcy z Ratuszowej
Już w pierwszej kolejce spotkały się ze sobą druga i trzecia drużyna ubiegłego sezonu wiec emocji mieliśmy co nie miara. Oba składy przystąpiły do gry w zmienionych i osłabionych składach. W drużynie Chorzowskich Diabłów możemy zaobserwować samoistne "transfery" części starej drużyny Czerwonych Piotrusi natomiast u Pogromców jeden z kluczowych zawodników nabawił się kontuzji uniemożliwiającej grę. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Oba zespoły walczyły o zwycięstwo, chodź po pierwszej połowie wynik był korzystny dla diabłów, pogromcy pokazali charakter walcząc do końca co pozwoliło zbliżyć im się do stanu 3 do 2. Mecz zakończył się jednak wygraną Chorzowskich Diabłów. Będę jednak bacznie przyglądał się poczynaniom obu drużyn które mają duży potencjał aby znaleźć się wysoko w klasyfikacji.
Gryzonie-Maja Fans (Dawni Niepokonani)
W tym spotkaniu mogliśmy obserwować potyczkę dwóch bardzo dobrych zespołów, w którym Gryzonie dokonali wielu modyfikacji personalnych. W składzie pojawili się nowi, młodzi, perspektywiczni zawodnicy, których świetnie się obserwuje. Gwarantuje wam, iż rodzi nam się nowa generacji kolejnych pokoleń naszych ligowców. Po przeciwnej stronie na moje oko skład drużyny Maja Fans nie zmienił się znacznie. Doszła do zespołu  nowa zawodniczka Oliwia, z czego bardzo się cieszymy ponieważ dziewczyny w naszej lidze to nic nowego. Tutaj jedno słówko do kolegów Oliwi. Panowie dziewczyna w składzie to super sprawa. Myślę, że czasem płeć piękna potrafi grać lepiej w piłę, niż nie jeden chłopak. Jak nie wierzycie, to zapraszam na spotkania Czerwonych Piotrusi, Chorzowskich Diabłów czy Chatki na Głównej gdzie dziewczyny to nic strasznego. Wracając do meczu stał on na dobrym poziomie w drużynie Maja Fans mieliśmy gamę zagrań do których byliśmy już przyzwyczajeni, gra kombinacyjna, piękne strzały...oby tak dalej. Drużyna Gryzoni zaprezentował nam styl kick and rusch który w ich wykonaniu jest niesamowity. Mi osobiście podobała się gra Gryzoni oraz postawa bramkarki ze Świetlicy.
Blue Fanatic Squad-Chatka Na Głównej
Ostatni pojedynek pierwszej kolejki to spotkanie mistrza sezonu 2014 z jednym z zespołów walczących o czołową lokatę w lidze. W zespole Blue Fanatic widać było zastrzyk młodych zawodników oraz brak tych którzy wiekowo nie mieścili się do składu w tej edycji ligi. Chatka na Głównej natomiast osłabiona była brakiem jednego ze swoich zawodników tj Jarka, który miał mecz ligowy i nie mógł pojawić się na meczu i pomóc kolegom i koleżankom. Jak na mistrza przystało Blue Fanatic wygrało dzięki świetnej postawie zawodników grających w napadzie, jak również bardzo dobrej grze bramkarza. Chatka na Głównej pokazała, iż należy walczyć do samego końca. Myślę, że ten zespół nie powiedział ostatniego słowa. Moja rada dla tej sympatycznej drużyny z Maciejkowic jest taka, aby obrońcy więcej włączali się do gry ofensywnej. W dwie osoby ciężko się gra przeciw czterem. Chciałem pochwalić za grę do samego końca Zawodnika z chatki z nr 11 Dominika oraz dziewczynę która z nim grała w ataku przepraszam za brak imienia ale w chatce grają dwie dziewczyny a ja nie wiem jak dziewczyna grająca w polu ma na imię obiecuje poprawę).

Już w Maju ponownie spotkamy się na boisku ZSTiO nr 3 w Chorzowie aby rozegrać kolejną emocjonującą kolejkę spotkań ligowych, wszystkim drużyną życzę samych sukcesów do zobaczenia za tydzień!
Andrzej Maciejowski
WYNIKI PIERWSZEJ KOLEJKI
Czerwone Piotrusie -Wyspa 0-14
Chorzowskie Diabły - Pogromcy z ratuszowej 4-2
Gryzonie - Maja fans 0-12
Blue fanatic squad - Chatka na głównej 10-0

 

Parterzy

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 3 w Chorzowie

Główny organizator rozgrywek

tekst alternatywny
STOWARZYSZENIE NA RZECZ RODZINY

Kontakt w sprawie rozgrywek

tel. 507 532 137, ligachorzow@gmail.com

POLECAMY

www.ligapilkarska.blogspot.com