W kilku słowach o drugiej kolejce ligowej

W ostatni wtorek 5 mają rozegraliśmy jak że emocjonujące spotkania  II kolejki ligi. W tym dniu dopisała nam pogoda mimo tego, iż było duszno i parno zmagania na boisku stały na najwyższym poziomie, a nasi zawodnicy i zawodniczki widać było że dali z siebie wszystko. Gratulujemy takiej postawy. Chciałbym zaznaczyć, iż występy naszych dzieciaków w przerwie meczy poprzedził występ grupy czirliderek z Ratuszowej, które swoim wspaniałym układem umiliły nam rozgrywki.  Brawa dla dziewczyn za odwagę oraz wykonanie pięknego układu tanecznego, którego nie powstydziła by się żadna grupa zawodowych tancerzy. Zachęcamy wszystkich do podobnego typu działań.
Zapraszamy do zapoznania się z krótką analizą poszczególnych spotkań:

Wyspa- Chatka na Głównej:
Drużyna Wyspy przystępowała do tego spotkania bardzo podbudowana wysoką wygraną w poprzednim spotkaniu. Widać było na boisku zaangażowanie, wolę walki i grę wysokim pressingiem co moim zdaniem symbolizuje ten zespół. Mam jednak  wrażenie, iż mimo wygranej z Chatką na Głównej ten mecz nie wyglądał  jedno stronie, a zawodnikom Wyspy wcale się łatwo nie grało. W poczynaniach zawodników z Maciejkowic momentami widać było styl który prezentowali w poprzednim sezonie czyli piękne składne akcje oraz walkę do samego końca. W tym sezonie ta drużyna jednak boryka się z problemami kadrowymi. Nie zawsze mają oni pełny skład co rzutuje na ich postawę. Tej drużyny nie można jednak lekceważyć ponieważ jeśli tylko wzniosą się na swoje wyżyny, to potrafią wygrać z każdym. Przekonało się o tym wiele zespołów w ubiegłym roku.

Maja Fans- Blue Fanatic Squad:
Spotkanie tych zespołów już przed II kolejką było określane mianem „szlagieru”. Zespół Blue Fanatic ze względu na tytuł mistrzowski z ubiegłego roku ma trudne zadanie obronę tytułu, co  na pewno stawia tą drużynę w trudnej sytuacji. Dawna drużyna Niepokonanych czyli Maja-Fans mam wrażenie, że w podobny sposób zaczyna II sezon jak poprzedni czyli wygrywa swoje mecze w dobrym stylu. Oby tak dalej. Podczas obserwacji boiskowych poczynań tych zespołów można było zaobserwować to, co w piłce nożnej najlepsze. Piękne bramki, składne akcje oraz piękne obrony. Myślę że w pewnym momencie atmosfera na boisku była tak napięta, iż strzelona bramka zdecydowała który zespół wygrał. Maja-Fans - z niecierpliwością czekam na debiut waszej jedynej zawodniczki:).

Pogromcy z Ratuszowej-Gryzonie:
Spotkania jak że sympatycznej drużyny jaką są Gryzonie zawsze przynosi nam wiele uśmiechu na twarzy. Zawodnicy z Świetlicy zaprezentowali nam się w nowych zielono – żółtych koszulkach w których prezentowali się znakomicie. Pogromcy z Ratuszowej po ubiegło tygodniowej przegranej widać że odrobili zadanie domowe i sumienie przygotowali się do spotkania z ekipą Gryzoni.
Mecz zakończył się wysokim wynikiem lecz nie jest to do końca ważne. Gratuluję obu zespołom postawy fair-play na polu gry, jak również woli walki. Drużyna z Ratuszowej niesiona falą dopingu z trybun grała jak natchniona. Można tylko zazdrościć takich kibiców:). Dzieciakom ze Świetlicy gratulujemy zdobytej bramki … oby tak dalej.

Czerwone Piotrusie- Chorzowskie Dibały:
O tym meczu można napisać iż były to derby „Cwajki”. Mecz rozegrały ze sobą zespoły które sąsiadują ze sobą na dzielnicy i znają się jak „łyse konie”. W spotkaniu tym widać było przyjazną atmosferę ale nie mogło być mowy o odpuszczaniu czy daniu „fory” któremuś z zespołów.
Drużyna Piotrusi zagrała o niebo lepiej niż w poprzednim spotkaniu. Zawodnicy grali spokojniej, na większym luzie niż w meczu poprzednim. Myślę że rywale powinni obawiać się Czerwonych Piotrusi którzy jak się rozkręcą to będą nie do zatrzymania. Zespół Diabłów pokazał w tym spotkaniu swoje doświadczenie, a zawodnicy grali spokojnie kontrolując spotkanie.
W zespole Chorzowskich Diabłów miał miejsce debiut „nowego nabytku” … Pauliny … gratulujemy. Na pochwałę zasługuję gra obu zespołów. Chciałem jednak zaznaczyć iż bardzo dobre spotkanie w drużynie Diabłów rozegrał jeden z ich najmłodszych zawodników czyli Patryk.

Wszystkim zespołom gratuluję postawy na boisku jak i poza nim. Myślę sobie, że nasze piłkarskie zmagania przeradzają się w czas, który razem spędzamy co pozwala nam poznać się oraz nawiązywać nowe przyjaźnie.  Tworzy to  atmosferę wspólnoty. n\Nie bez powodu Liga nosi nazwę „Gramy Razem”.

Do zobaczenia za tydzień podczas kolejnej serii jak że emocjonujących spotkań:)

Pozdrawia Pan Andrzej
 

Parterzy

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 3 w Chorzowie

Główny organizator rozgrywek

tekst alternatywny
STOWARZYSZENIE NA RZECZ RODZINY

Kontakt w sprawie rozgrywek

tel. 507 532 137, ligachorzow@gmail.com

POLECAMY

www.ligapilkarska.blogspot.com