Trzecie kolejka wielkich emocji za nami

Emocję na miarę Ligi Mistrzów towarzyszyły nam podczas rozgrywek trzeciej kolejki naszej Ligi.
Widać, iż nasi podopieczni chcieli ustawić wysoko poprzeczkę profesjonalnym piłkarzom, którzy w dniu naszych rozgrywek wieczorem mieli  zmierzyć się w meczach półfinałowych Ligi Mistrzów. Podczas zmagań na  boisku ZSTiO nr 3 wszystkie drużyny dostarczyły nam nie lada atrakcji. Począwszy od walki do ostatniego gwizdka, pięknych bramek, rzutów karnych skończywszy na pięknych składnych akcjach na miarę hiszpańskiej tiki taki. Nie wiem czy zauważyliście, ale jednym z naszych przerywników podczas zmagań piłkarskich są występy cziliderek z Ratuszowej. Dziewczyny po raz drugi zaprezentowały nam swoje taneczne możliwości w kolejnym układzie za co bardzo dziękujemy. Czekamy na wasze kolejne wspaniałe układy, które umilają nam ligowe zmagania.  Chciałem również zaznaczyć iż od teraz „Rudemu” (nasz sędzia) będzie pomagał pan Tomek, panowie razem będą sędziować nasze piłkarskie zmagania. Zapraszam do krótkiej relacji z wtorkowych spotkań.

Chorzowskie Diabły-Wyspa:
Te spotkanie można nazwać meczem wielkiej mobilizacji z jednej jak i drugiej strony. Na placu gry zameldowały się dwie ekipy, które do tej pory zgromadziły taką sama ilość punktów.
W początkowym etapie meczu widać było, iż żaden z zespołów nie odpuści tego spotkania, a walka będzie toczyć się do samego końca. Diabły zagrały bardzo dobrze w obronie nie popełniając żadnych błędów. Wykluczyli oni bezwzględnym kryciem  z gry jednego z podstawowych zawodników wyspy Sebastiana -  co mam wrażenie miało wpływ na innych graczy w niebieskich strojach. Drużyna Wyspy zagrała tak jak nas do tego przyzwyczaiła. Wysokim pressingiem co spowodowało wiele zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Adama z Diabłów. Obserwując poczynania zawodników na boisku mam wrażenie, że drużyna w niebieskich trykotach zbyt często opiera grę na jednym zawodniku. Pamiętajcie chłopcy … piłka nożna to gra zespołowa.  Meczu nie wygrywa jednostka  a zespół. W piłkę to wy grać potraficie co jeszcze nie raz w naszej Lidze udowodnicie. Zespołowi Diabłów gratuluję mądrej taktycznej gry, oby tylko wam woda sodowa do głowy nie uderzyła, bo to jeszcze nie koniec ligi.

Gryzonie-Czerwone Piotrusie:
Drugie spotkanie to mecz dwóch jak że sympatycznych zespołów. Gryzonie podejmowały Czerwone Piotrusie. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla podopiecznych pana Piotrka. Strzelając szybko bramkę zespół w zielonych strojach zaznaczył swoją przewagę w początkowych etapach spotkania. Nie był to jednak koniec emocji. Zawodnicy Piotrusi, którzy wystąpili w tym spotkaniu w nowych strojach koloru biało-czerwonego ( mi osobiście przypominali zespół Arsenalu Londyn:) nie powiedzieli ostatniego słowa. Świetnie w bramce spisywała się Paulina, a w polu cała drużyna grała bardzo walecznie co pozwoliło drużynie z chatki objąć prowadzenie. Gryzonie odpowiedziały precyzyjnym trafieniem z rzutu karnego którego wykonawcą był Ariel. Jak już kiedyś pisałem nasza liga to niesamowite emocje ,bramki ,akcje i parady bramkarzy, na pochwałę zasługuję w tym meczu gol zdobyty przez Jeremego. Uderzenie z przed pola karnego było klasą samą w sobie! Gratuluję trafienia którego profesjonalni zawodnicy by się nie powstydzili. Chciałem pochwalić zespół Gryzoni za podejście do gry w piłkę nożną oraz za wolę walki i nie zniechęcanie się pomimo porażek, bardzo sympatyczna z was ekipa.

Blue Fanatic Squad – Pogromcy z Ratuszowej:
Podsumowując ten mecz chciałem na początku zaznaczyć, że te dwa zespoły mają tak mocną grupę swoich fanów, kibiców, iż chyba wszyscy okoliczni mieszkańcy będą znać zespoły z Ratuszowej i Świetlicy św Wincentego. Gratuluję takich kibiców ponieważ podnosi to poziom emocji w Lidze, jak również pokazuje, iż kibicować można w kulturalny sposób. Wracając do zmagań piłkarskich, mam wrażenie, iż ten mecz toczył się w bardzo szybkim tempie, akcja za akcją strzał za strzałem ,pierwsza połowa zdecydowanie należała do zespołu z Ratuszowej, który szybko wyszedł na  prowadzenie i można było się spodziewać iż będzie kontrolował przebieg gry. Zawodnicy Blue Fanatic pokazali jednak hart ducha strzelają dwa gole po świetnie zorganizowanych kontratakach. Jest to zespół w naszej lidze, który grę z kontry opanował perfekcyjnie i jest w tym bardzo niebezpieczny. Zawodnicy Ratuszowej w drugiej połowie zdołali jednak dowieść wynik do końca i wygrać spotkanie, uważam jednak że gdyby mecz trwał dłużej mógłby być remis. Duże gratulacje dla obu ekip za mecz na bardzo wysokim poziomie. Nie był bym sobą gdybym nie napisał słówka bezpośrednio do każdego z zespołów. Blue Fanatic myślę, że ataki powinniście wyprowadzać większą ilością graczy, natomiast Pogromcom powiem, iż trzeba więcej podawać ponieważ w drugiej połowie gdyby podań było więcej, wynik dla was mógłby być wyższy. Z niecierpliwością oczekuje waszych kolejnych spotkań, będę was obserwował z wielką przyjemnością.

Chatka na Głównej-Maja Fans:
Tak jak już pisałem wcześniej zespół Chatki na Głównej w tym sezonie boryka się z problemami kadrowymi. Chciałem jednak tą drużynę bardzo pochwalić za to, iż nie odpuszczają, ale grają do końca. W meczu z Maja Fans Chatka wystąpiła w swoim najmłodszym składzie składającym się w większości z dziewczyn, ale dobrze winno się grać. Mecz został wygrany przez ekipę z Chatki. Na pochwałę zasługuje gra Rafała z Chatki. Chciałem również pochwalić zespół pani Moniki za zachowanie na boisku, przestrzeganie  zasad fair play oraz uważną grę z młodszymi od siebie jak również wyrozumiałość i pokorę. Swoją wygraną Maja Fans umocnił się na pozycji lidera po trzech kolejkach, gratulujemy tego osiągnięcia.
Napiszę do was podobnie jak do Diabłów mam nadzieje że po tylu wygranych woda sodowa nie uderzy wam do głowy, i nie zapomnicie o treningach liga w dalszym ciągu trwa dalej.

III kolejkę naszych zmagań można nazwać kolejką emocji, tak jak pisałem mieliśmy w naszych meczach wszystko to co za co się najbardziej kocha piłkę nożną. Sam nie mogę się doczekać kolejnych spotkań w ramach naszej ligi  ponieważ obserwacja waszych postępów zaangażowania i emocji jakich współzawodnictwo w was wywołuje to sama przyjemność.
 

Parterzy

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 3 w Chorzowie

Główny organizator rozgrywek

tekst alternatywny
STOWARZYSZENIE NA RZECZ RODZINY

Kontakt w sprawie rozgrywek

tel. 507 532 137, ligachorzow@gmail.com

POLECAMY

www.ligapilkarska.blogspot.com