W strugach deszczu, ale z podniesionym czołem

Pogoda płata nam figle. Mieliśmy okazję bezpośrednio się o tym przekonać w miniony wtorek podczas rozgrywek naszej Ligi. Mimo zapowiedzi synoptyków każdy z nas miał nadzieję, iż deszcz nie pokrzyżuję nam naszych piłkarskich planów. Można powiedzieć że udało nam się przechytrzyć pogodę ponieważ większość spotkań zdążyliśmy rozegrać. Niestety spotkanie Diabłów i Gryzoni zostało przełożone. Poniżej przedstawiam krótką relację z wtorkowych zmagań:

Maja Fans -Wyspa:
Mecz zakończył się walkowerem dla zespołu Wyspy. Ekipa z chatki nie zjawiła się na boisku, co spowodowało decyzje o przegranej. Z informacji uzyskanej drogą telefoniczną od pani Moniki okazało się, iż zawodnicy nie pojawili się na zbiórce przed meczowej.
Jestem bardzo zawiedziony taką  postawą. Gra, którą prezentowaliście na boisku, była godna podziwu, a miejsce na podium wam się należało. Tym bardziej jest mi przykro i czuje niesmak spowodowany waszą nieobecnością. 
Drużynie Wyspy chciałem podziękować za wyrozumiałość i cierpliwość, zawodnicy tej drużyny chcieli czekać na Maja Fans i zagrać z nimi nawet ostatni mecz. Postawa naprawdę godna podziwu … gratuluje podejścia i woli walki!

Pogromcy z Ratuszowej- Chatka na Głównej:
Chatka pomimo braku zawodnika na zmianę moim zdaniem zaprezentowała dobrą grę w piłkę nożną. Widać było brak bramkarza, ale w akcjach ofensywnych każdy z zawodników w czarno żółtych strojach był bardzo groźny. Ozdobą tego spotkania było trafienie Kasi która uderzyła piłkę tak precyzyjnie i z taką siłą, iż ta odbiła się od poprzeczki trzy razy. Gratulujemy trafienia! Myślę, że ta bramka mogłaby śmiało kandydować do bramki sezonu naszej Ligi. Ekipa Pogromców można powiedzieć jest w „gazie” to kolejny wygrany mecz.
Widać , iż zawodnicy rozkręcają się i chyba potajemnie trenują w weekendy:) Gratuluję! Wasza gra wygląda bardzo dobrze. Widać, iż poprawiliście grę kombinacyjną, to się chwali. Mi osobiście bardzo podoba się gra waszego bramkarza który kieruję obroną i „żyje” całe spotkanie na maksymalnych obrotach. Gratuluję zwycięstwa.

Czerwone Piotrusie - Blue Fanatic Squad:
Ostatnie rozegrane spotkanie w tej kolejce to pojedynek Piotrusi z Blue Fanatic.
Mecz miał bardzo emocjonujący przebieg ponieważ pod koniec rozgrywany był przy złej pogodzie i padającym deszczu. Gratuluję wszystkim zawodnikom postawy godnej najlepszych piłkarzy ponieważ gra się do końca jeśli mecz już trwa. O poczynaniach na boisku można powiedzieć, iż był to mecz walki Czerwone Piotrusie osłabione brakiem Pauliny która ma kontuzje. Piotrusie walczyły jak lwy z zespołem Blue Fanatic. Tak jak pisałem wcześniej zespół ze świetlicy ma świetnych napastników którzy potrafili w tym spotkaniu wykończyć każdą akcję czy to strzałem z dystansu czy grą kombinacyjną. Na uwagę zasługuję również dobrze grająca linia obrony zespołu ze świetlicy która mam wrażenie składa się z młodszych chłopaków .Gratuluję, z meczu na mecz idzie wam coraz lepiej. Zespołowi z Chatki na Piotra gratuluje strzelonej bramki którą wywalczyliście, myślę jednak że mimo tego iż przegrywaliście trzeba więcej wracać się do obrony.  Pamiętajcie trening czyni mistrza.

Chorzowskie Diabły - Gryzonie:
Mecz ten można powiedzieć to derby Stowarzyszenia na Rzecz Rodziny. Obie ekipy funkcjonują w ramach pracy tej placówki. Zapowiadało się jak zawsze walecznie bez odpuszczania i kalkulowania. Niestety ulewny deszcz nie pozwolił nam na rozegranie tego spotkania dbając o wasze zdrowie wraz z panem Piotrem zdecydowaliśmy o przełożeniu spotkania. Tak że ekipa Diabłów i Gryzoni niech szlifuje kondycję bo w następny wtorek czekają was dwa spotkania.

Podsumowując już IV kolejkę naszej gry w Lidze  z niecierpliwością czekam na V kolejkę spotkań

PS. Mam nadzieję że pogoda się ustabilizuje i już do końca ligi nie będzie płatać nam figli.

 

Parterzy

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 3 w Chorzowie

Główny organizator rozgrywek

tekst alternatywny
STOWARZYSZENIE NA RZECZ RODZINY

Kontakt w sprawie rozgrywek

tel. 507 532 137, ligachorzow@gmail.com

POLECAMY

www.ligapilkarska.blogspot.com