Wielkie Emocje na inałgurację!!!:)

Za nami pierwsza kolejka spotkań naszej ligi w sezonie 2016 . Pomimo pochmurnej pogody nastroje naszych zawodników były promienne i przepełnione radością i możliwością gry w kolejnym sezonie.
W naszej lidze przyzwyczailiśmy się do wielkich emocji na miarę najlepszych lig świata oraz występu najlepszych piłkarzy. 
Poniżej prezentuję krótką relację z poszczególnych spotkań. Zapraszam do lektury :


Chorzowskie Diabły-Niebieskie Bajtle
Pierwszy mecz to pojedynek ubiegłorocznych zwycięzców ligi – Chorzowskich Diabłów z odmłodzonym składem Niebieskich Bajtli (dawne Maja Fans). Niebieskie Bajtle pokazały wielką wolę walki i radość z gry mimo straty kolejnych bramek. Chociaż w ostatecznym rozrachunku drużyna pani Moniki przegrała, zawodniczki i zawodnicy walczyli do samego końca. Chorzowskie Diabły w tym spotkaniu zaprezentowały się bardzo poprawnie. Widać w drużynie nowe twarze, jak i starych ligowych "wyjadaczy". W szczególności zespół ten zaimponował pierwszą połową, w której grał bardzo mądrze i rozważnie dzięki czemu ich grę przyjemnie się oglądało. Liczymy, że Diabły zachowają chłodne głowy - to pierwszy mecz tego sezonu i czeka ich jeszcze wiele trudnych spotkań.
Chcielibyśmy również złożyć serdeczne życzenia urodzinowe pani Monice – pani trener Niebieskich Bajtli, która w dniu rozgrywania meczu miała urodziny. Wszystkiego dobrego pani Moniko - samych sukcesów zawodowych i prywatnych:)
Anioły na Batorym-Wyspa
Walkower na rzecz Aniołów
Jest nam bardzo przykro, iż zespół Wyspy nie stawił się na polu gry, tym bardziej, iż uzyskaliśmy od nich informację zapewniającą o ich udziale. Dzieci grające w drużynie Aniołów również nie kryły rozczarowania z powodu nierozegranego meczu. Profesjonalna rozgrzewka przedmeczowa, jaką przeprowadziła ta drużyna utwierdza w przekonaniu, iż będzie to groźny rywal, mimo niskiego wzrostu zawodników:) Należą się tu podziękowania Chorzowskim Diabłom, którzy mimo wcześniej rozegranego meczu zgodzili się zagrać z Aniołami towarzysko. Anioły wygrały
1 do 0, tym bardziej pokazuje, iż to dobrze zapowiadający się beniaminek naszej ligi.
Fc Siemce-Blue Fanatic Squad
Ależ to był mecz! Oba zespoły przystąpiły do spotkania w podobnych ustawieniach dwóch zawodników ofensywnych oraz dwóch defensywnych. W tym meczu mieliśmy festiwal bramkarzy, którzy tak naprawdę dwoili się i troili na linii bramkowej ratując nie raz swój zespół przed utratą bramki. Oba zespoły pokazały, iż będą trudnym rywalem dla innych ekip występujących w lidze. Świetne zgranie szło w parze z wolą walki i ambicją. Trudno wyróżnić jednego z piłkarzy którejś drużyny, bo wszyscy zagrali naprawdę świetnie. Oby tak dalej! Czekamy na Wasze kolejne spotkania z niecierpliwością.
Czerwone Piotrusie-Pogromcy z Ratuszowej:
Podczas tego meczu spotkał się wicemistrz ubiegłego sezonu z zespołem, który zajął 6 miejsce w sezonie 2015. Należy przyznać, iż mimo wyniku na korzyść Ratuszowej, nie widać było dominacji ubiegłorocznego vice lidera podczas tego spotkania. Ratuszowa zaprezentowała się poprawnie, widać, że w tym zespole nastąpiło "wietrzenie magazynów":P Na boisku pojawili się nowi młodzi i perspektywiczni gracze, wspomagani przez starszego kolegę, który kreował grę tej drużyny. Pamiętać jednak należy, że piłka nożna to gra zespołowa i ciągle w pojedynkę nie da się wygrywać. Czerwone Piotrusie zaprezentowały się bardzo dobrze. Zauważyć można było, że dużo ćwiczyli przed rozpoczęciem ligi. Tej drużynie nie można odmówić chęci gry w piłkę. Kilkoma akcjami aż wprawili publikę w osłupienie. Na pochwałę zasługuje bramka Jeremiego - strzał w samo okienko przy obrońcy, który chciał wybić piłkę. Świetnie, oby tak dalej.


Jak to się mówi pierwsze koty za płoty:P Na stronie znajdziecie aktualną tabelę, galerię zdjęć oraz wyniki poszczególnych spotkań. Życzę wszystkim udanego tygodnia - ćwiczcie, trenujcie, grajcie, bo w kolejny wtorek spotkamy się na meczach II kolejki. Wychowawcom i opiekunom życzę lepszej pogody, aby nie marzli już tak bardzo dopingując swoje pociechy:)

 

Parterzy

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 3 w Chorzowie

Główny organizator rozgrywek

tekst alternatywny
STOWARZYSZENIE NA RZECZ RODZINY

Kontakt w sprawie rozgrywek

tel. 507 532 137, ligachorzow@gmail.com

POLECAMY

www.ligapilkarska.blogspot.com