PODSUMOWANIE DRUGIEJ KOLEJKI:)

W ostatni wtorek kwietnia rozegraliśmy druga kolejkę spotkań ligowych sezonu 2016 .
Można powiedzieć że mieliśmy ogromne szczęście ponieważ dopisała nam pogoda i nie padało co pozwoliło rozegrać nam naprawdę świetne spotkania. Niestety lecz tradycji stało się zadość i mieliśmy kolejnego walkowera, ale o tym dokładniej przeczytacie w relacji
z poszczególnych spotkań którą prezentuję poniżej.
Chorzowskie Diabły-Pogromcy z Ratuszowej Mecz ten zakończył się walkowerem dla diabłów, a szkoda ponieważ zapowiadało się bardzo ciekawe spotkanie, wiem że zespół w czerwonych trykotach był gotowy do gry i czekał na ten mecz. Szkoda że pogromcy nie mogli się zjawić na boisku bo w meczu pierwszej kolejki zaprezentowali się z dobrej strony. Chciałem podziękować wychowawcą za to że informację o nieobecności przekazali wcześniej. Nie był bym sobą gdybym nie pokusił się o dwa słowa dlatego apeluję tutaj do wszystkich naszych zawodników i zawodniczek, pamiętajcie Liga jest dla was.
Ale w lidze nie tylko liczy się dobra zabawa, współzawodnictwo czy zaangażowanie na boisku, ważne jest to żebyście to wy pokazali że chcecie grać a wasze zachowanie w domu szkole czy w świetlicy dawało sygnały że wam zależy. Gra w lidze to tak naprawdę duży przywilej.
Blue Fanatic Squad – Czerwone Piotrusie
Był to pierwszy rozegrany mecz tego dnia, dla tego z wyczekiwaniem wszyscy czekali na pierwszy gwizdek sędziego. Zespół Blue Fanatic  rozpoczął mecz w swoim podstawowym ustawieniu taktycznym dwóch "napadziorów" z przodu i dwóch obrońców z tyłu widać iż ustawienie 2-2
tej drużynie najbardziej odpowiada chyba od samego początku naszej ligowej przygody. Jednak jeśli przynosi to pozytywny skutek to po co zmieniać coś co działa bardzo dobrze. Osobiście miałem wrażenie że ekipa Czerwonych Piotrusi nie do końca była skoncentrowana tak jak by "przestraszyli" się przeciwnika, zupełnie nie potrzebnie ponieważ momentami wasza gra wyglądała naprawdę obiecująco, świetne zgranie wyćwiczone na treningach pozwoliło wam skonstruować parę groźnych sytuacji.  Myślę że wynik nie do końca daje rzetelny obraz całego meczu ale tak to już w piłce jest nie zawsze wygrywa ten który "ładniej" gra.
Anioły na Batorym-Fc Siemce
Ależ to było spotkanie! Starcie beniaminków naszej ligi przysporzyło nam wielu emocji, chyba nie było osoby która by obojętnie przeszła koło tak grających zespołów. Mecz wygrała drużyna
Fc Siemce zawodnicy w pomarańczowych strojach zostali nazwani przyjacielsko "gangiem kipsty"
(wszyscy maja takie same buty), widać było na boisku większe doświadczenie zespołu z Siemianowic. Chłopaki grali już w nie jednym turnieju piłkarskim co zaprocentowało w starciu z Aniołami. Zespól Aniołów mimo wszystko wysoko postawił poprzeczkę widać iż maja oni szeroką kadrę gdzie każdy zawodnik śmiało może zastąpić innego i nie będzie widać różnicy w grze. Myślę że to duży plus nie mogę się już doczekać kolejnego waszego spotkania. Chciałbym pochwalić po jednym zawodniku z każdej drużyny. Mi osobiście bardzo podobała się gra bramkarza Aniołów naprawdę świetne interwencję w bramce jak i na przed polu pokazują iż Dawid to ważny punkt tego zespołu. Z drużyny pani Agnieszki chciałbym osobiście pochwalić Adriana który mimo młodego wieku świetnie zagrał w obronie ratując swój zespół parę razy, przy tym Adrian nie boi się rozgrywać i dogrywać piłkę starszym kolegom świetna postawa gratuluje chłopaki.
Niebieskie Bajtle-Wyspa
No i doczekaliśmy się na naszym boisku zameldowała się drużyna Chorzowskiej Wyspy i trzeba przyznać zrobiła to świetnie ponieważ wygrała swoje spotkanie. Mecz który mieliśmy przyjemność oglądać był bardzo fajnym widowiskiem sportowym widać było wielkie zaangażowanie po stronie obu zespołów, Mimo młodego wieku większości zawodników nie było odpuszczania. Zespół prowadzony przez pana Karola wykazał się nie tylko większym doświadczeniem ligowym w spotkaniu z bajtlami ale przede wszystkim pokazał nam że piłka nożna to dobra zabawa i z gry można czerpać wiele radości. Chciałem pogratulować obu ekipą. Niebieskim Bajtlą woli walki i nie zrażania się po porażkach(jesteście najmłodszym zespołem) a Wyspie świetnego podejścia poczucia humoru oraz co bardzo mi się spodobało szacunku względem przeciwnika (po meczu podeszli do przeciwnika pogratulowali za grę przybili piątkę myślę że wszyscy od was mogą się uczyć).
Czyli oficjalnie witaj Wyspo dobrze że jesteś.

Zdjęcia z drugiej kolejki możecie znaleźć w naszej galerii, Natomiast zainteresowanych wynikami poszczególnych spotkań oraz punktacją zapraszam do zapoznania się z tabelą. Teraz czeka nas przerwa majowa dla tego na boisku spotykamy się 10 Maja. Ćwiczcie trenujcie grajcie bo to dopiero początek Ligi i musicie być w formie, oczywiście pamiętajcie o dobrym zachowaniu. Wszystkim i każdemu z osobna życzę udanej Majówki Cześć:)

Ps. Chciałbym bardzo podziękować Emilii z Chorzowskich Diabłów za pomoc w organizacji II kolejki:)

 

Parterzy

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 3 w Chorzowie

Główny organizator rozgrywek

tekst alternatywny
STOWARZYSZENIE NA RZECZ RODZINY

Kontakt w sprawie rozgrywek

tel. 507 532 137, ligachorzow@gmail.com

POLECAMY

www.ligapilkarska.blogspot.com